Proč je skartace dokumentů důležitá?

Pravidelná starost o dokumenty a jejich skartaci ve Vaší firmě je důležitá hned z mnoha důvodů. Legislativa nařizuje, jak k dokumentům a citlivým datům přistupovat a také nařizuje po jakou dobu máte podobné dokumenty uchovávat, tedy archivovat. Při každoročním dělání pořádku však narazíte na problém v podobě již nepotřebných, starých dokumentů, ať už po expiraci nebo  se zbytečným a přesto citlivým obsahem.

Únik údajů může být likvidační

Situace, kdy začne mezi Vašimi dokumenty vládnout spíše chaos než pevná ruka a řád, je nebezpečná. Při takovém jednání je vemi snadnéí něco přehlédnout a nebo velmi usnadnit některému subjektu odcizení citlivého obsahu. Ať už jde o jména, kontakty, adresy, záznamy komunikace nebo interní postupy, každé vynesení informace je potenciální hrozbou. Když celá situace zajde do extrému, uniklé údaje mohou poškodit i Vaše klienty a mnohdy to vše končí soudní cestou a poškozením jména v oboru. Nepodceňujte tak přehledný systém archivace a skartace dokumentů.

Bezpečná skartace nejen dokumentů

Pokud se rozhodnete skartovat nepotřebné dokumenty, nezapomeňte také na jejich čím dál častější digitální verze. Běžně se zálohují kontakty a záznamy hovorů na pevné disky, CD, DVD a nebo jiné nosiče. Všechna tato digitální média lze samozřejmě také bezpečně skartovat.

Rádi Vám se skartací dokumentů, nosičů a dalších citlivých údajů pomůžeme. Disponujeme spolehlivou technikou, zajistíme pro Vás pravidelný a zabezpečený svoz a vystavíme doklad o ekologické likvidaci. To vše posvěcené oficiálním certifikátem, který ručí za naše profesionální služby splůňující nejpřísnější nároky na bezpečnost při skartaci dokumentů.

Potřebujete skartovat dokumenty?